Зошто Пендаровски го чека крајниот рок да одреди мандатар за состав на владата?


Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
| | веќе видена | слични

Постигнат е конечен договор за идната влада, а пред средбата на лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска, Фактор дознава некои детали од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Недостоинствената, подмолна и деструктивна опозиција, која секој ден ги менува своите ставови и поставува услови само за Албанците, продолжува да стои на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Конечен договор за формирање владина коалиција се очекува на денешната лидерска средба на претседателите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети. Како што ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот на Собранието Талат Џафери изјави дека ќе закаже продолжение на конститутивната седница штом добие потврда дека партиите ги решиле двете останати ...
| | веќе видена | слични

Соопштено е дека „тимовите на СДСМ и на ДУИ интензивно работеа на создавање брз и темелен коалициски договор уште во првите денови од уставно определениот рок ...
| | веќе видена | слични

Неофицијално, според пишувањата на дел од медиумите, Талат Џафери останува претседател на Собранието, ДУИ нема да добие премиер, но ќе го добие Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ДУИ излегоа со соопштение во кое ја обвинуваат албанската опозиција за недостоинствена, подмолна и деструктивна, која секој ден ги менува своите ставови и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинската агенција на албански јазик ИНА објави дека ДУИ се откажала од барањето за прв премиер Албанец, но за возврат ќе ги добие Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 172 | | | веќе видена

169 училишта добија согласност за настава со физичко присуство и во повисоките одделенија.Дозвола за редовна настава од 1 ви октомври добија само 4 средни ...
сите 256 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Пендаровски го чека крајниот рок да одреди мандатар за состав на владата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: