Шестмина скопјани фатени со дрога

На 16.08.2020 околу 21.00 часот на ул.„171“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.Т.(52) од Република Албанија. Тој непријавено ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во текот на вчерашниот ден во одделни случаи полицијата привела пет лица во Скопје кај кои е пронајдена марихуана. Полициски службеници од СВР Скопје вчера во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

24-годишник од Македонска Каменица е уапсен поради тоа што во казино играл со фалсификувани пари. -Вчера во Македонска Каменица бил лишен од слобода Д.А.(24) ...
| | веќе видена | слични

На 15.08.2020 во 20.20 часот на Средно Водно во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода И.О. и М.Ф., двајцата од Р Турција, како и М.Т. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Илија Несторовски преку социјалните мрежи ја искажа својата голема почит кон капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев. Македонија Несторовски кој ...
сите 379 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 605 | | | веќе видена

Кон крај на летото се очекува да се постигне колективен имунитет со вакцинирани половина од полнолетните граѓани. Вакцинацијата во моментот е забавена поради ...
сите 340 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Денеска сум во Луксембург каде што се одлучува за тоа дали Македонија ќе почне преговори за членство со Европската унија, а власта никаде ја нема, критикуваше ...
сите 530 | | | веќе видена

Намалената фреквенција лани беше поради пандемијата со Ковид-19 кога и двата премина по тримесечниот привремен прекин повторно беа отворени на 30 јуни. – Во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шестмина скопјани фатени со дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: