НЛБ го зголеми кредитирањето, добивката изнесува 11,9 милиони евра


Според информациите кои беа објавени на Македонската берза , во периодот од 1.1.2020 до 30.6.2020 година, преку своето редовно оперативно работење, ТТК Банка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТУИ, најголемиот тур-оператор во светот, вели дека резервациите паднале за дури 81% меѓу јуни и почетокот на август во однос на истиот период во 2019 година, ...
| | веќе видена | слични

Турскиот авиопревозник, Turkish Airlines прикажа загуба од 315,9 милиони долари во вториот квартал од оваа година, поради пандемијата, пренесува Daily Sabah. ...
| | веќе видена | слични

Во првата половина од годинава, НЛБ Групацијата оствари нето добивка од 73,7 милиони евра, што е за 22% помалку во однос на истиот период лани. Иако бизнисот ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Групацијата оствари нето добивка од 73,7 милиони евра во првата половина од оваа година, што е за 22 проценти помалку во однос на истиот период претходната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ го зголеми кредитирањето, добивката изнесува 11,9 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: