Што сакаше да ни каже претседателот?

- Независно од тихиот отпор што постои во Македонија (претежно во срцето и во душата), би се рекло дека некои доброволно го прифаќаат ропството, сметајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Илинденското востание во 1903 и Првото заседание на АСНОМ во 1944 година, се два најголеми историски моменти за Република Македонија кои се имаат случено на 2 ...
| | веќе видена | слични

Пред 107 години, во Букурешт, се преговараше за Македонија. Навистина, името Македонија не се ни споменува, но во суштина, се се' врти околу нејзината ...
| | веќе видена | слични

Петар Богојески е роден 1979 година, во Крушево. Во последните три години е активен на медиумската и политичката сцена. Јавноста го перцепира како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Канал 5 зборуваше за протестите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира поради ...
сите 259 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 337 | | | веќе видена

Ликот и делото на револуционерот Гоце Делчев ги комплицира македонско - бугарските односи. Од Бугарија имаше најави дека е можно да ги блокираат преговорите ...
сите 149 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 283 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Јаким Неделковски од СОНК во вечерашното гостување во 24 отворено, потенцираше дека МОН и владата се наоѓа пред сериозен проблем каде разни целни групи ...
сите 118 | | | веќе видена

Денеска преку закажана аукција на државни записи Владата на Заев ќе ги задолжи граѓаните за нови 42 милиони евра наменети за враќање на стари долгови, додека ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што сакаше да ни каже претседателот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: