КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ДЕНЕСКА ПРЕД НАЈТЕШКА ОДЛУКА: Ќе даде ли зелено светло за отворање на училиштата


На три недели пред старт на учебната година, членовите на комисијата за заразни болести денеска повторно ќе седнат на заедничка маса со претставници на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот замени-министер за образование, Петар Атанасов, во разговор за Фактор, предлага новата учебна година да започне точно еден месец подоцна, а дотогаш ...
| | веќе видена | слични

Ана Фрицханд - Најголем предизвик ќе биде учениците од 6 и 7 години дa се научат на новите протоколи. Колку образовниот процес со новите здравствени протоколи ...
| | веќе видена | слични

Како во пракса ќе изгледа училишниот ден за децата од прво до трето одделение? Сител направи реконструкција на тоа како ќе се одвива наставата за овие ученици ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Размислувањата за евентуални рестрикции наесен поради епидемијата од коронавирус, се должат на стравот дека мерките за заштита нема да се почитуваат во ...
| | веќе видена | слични

Додека Министерството за образование сè уште размислува како да почне учебната година, Шаховската федерација на Македонија (ШФМ) ги закажа државните првенства ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Центарот за јавно здравје – Скопје, Александар Стојанов, во изјава за Телма, вели дека размислувањата за евентуални рестрикции наесен поради ...
| | веќе видена | слични

Точно 15 дена до законскиот почеток на учебната година. Министерството за здравство во хаос и со контрадиктори изјави, а Министерството за образование и наука ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Брисел и особено Берлин треба јасно да и стават до знаење на бугарската влада дека ова е навистина глупава идеја, вели во интервју за Дојче веле германскиот ...
сите 262 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ДЕНЕСКА ПРЕД НАЈТЕШКА ОДЛУКА: Ќе даде ли зелено светло за отворање на училиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: