Тројца „фаворити“ за напуштање на Јувентус по смената на тренерот

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Андреа Пирло започна да го составува својот стручен персонал, а тој испрати понуда за асистент на Игор Тудор. Се очекуваше денес да се донесе одлука за сè, но ...
| | веќе видена | слични

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред точно една година, Пирло се запиша во тренерско училиште. Пред две недели тој стана тренер на тимот на Јувентус У-23, кој се натпреварува во Серија Ц. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за здравство викендов ќе ја разгледува можноста за целодневна настава во училиштата. Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека е ...
сите 348 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 203 | | | веќе видена

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, на денешната прес-конференција рече дека идентитетските прашања не може да се дел од билатерални спорови, ...
сите 272 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби, кој денеска присуствуваше на настан по повод завршување на проектот за гасификација на болницата во Чаир, одговарајќи на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца „фаворити“ за напуштање на Јувентус по смената на тренерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: