Европските и лидерите од Блискиот Исток денеска разговараа за собирање помош за Бејрут


Европските и лидерите од Блискиот Исток денеска разговараа за собирање помош за Бејрут, преку виртуелен видео самит кој го организираа Франција и Обединетите ...
| | веќе видена | слични

„Секоја година се случува истото. Тој зборува неповрзаности и си заминува“, истакнал еден од преживеаните откако мобилна апликација за плагијаризам проценила ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одбележуваат точно 20 години откако руската нуклеарна подморница Курск потонала во Баренцовото море. Во трагедијата која се случила во текот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преживеаните од нападот на атомската бомба пред 75 години го обвиниле јапонскиот премиер Шинзо Абе дека не го почитува нивното патење откако одржал два речиси ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија може да користи нуклеарно оружје во секој ракетен напад, без оглед на боевата глава на ракетата. Ова стана јасно од публикацијата во изданието на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Комисијата за здравство викендов ќе ја разгледува можноста за целодневна настава во училиштата. Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека е ...
сите 351 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 196 | | | веќе видена

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, на денешната прес-конференција рече дека идентитетските прашања не може да се дел од билатерални спорови, ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека „на нож“ наишла идејата за алтернативна работа на Собранието. ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските и лидерите од Блискиот Исток денеска разговараа за собирање помош за Бејрут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: