ДАЛИ ЗАПНАА НА ПРЕМИЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА - преговорите напредуваат, но не завршуват


Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ДУИ Али Ахмети утре ќе имаат лидерска средба, на која се очекува конечен договор за формирање на идната влада, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Заев и Ахмети утре седнуваат на заедничка маса за финален договор за формирање на новата Влада. Информацијата денеска ја потврдија од СДСМ преку писмено ...
| | веќе видена | слични

Во партиското соопштение на СДСМ се наведува дека за време на викендот е постигнат сериозен напредок во преговорите на ниво на генерални секретари. Од Бихаќка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сериозен напредок е постигнат меѓу СДСМ и ДУИ во преговорите за формирање влада, а за утре е најавена лидерска средба на претседателите на двете партии, Зоран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 188 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Професори и научници од САД, Велика Британија и други земји го номинираа рускиот опозиционер Алексеј Навални за Нобелова награда за мир, објави денеска Сергеј ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ЗАПНАА НА ПРЕМИЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА - преговорите напредуваат, но не завршуват

Од:
До кого (е-маил):
Порака: