Пирло ја испрати првата порака како тренер на Јувентус

2 копии

По вчерашниот натпревар помеѓу Порденоне и Фросиононе познати се финалистите во плеј-офот кои ќе го пополнат последното место во Серија А. Екипата на чија ...
| | веќе видена | слични

Крајот на сезоната донесе многу промени во Јувентус со самиот отказ кој го заработи Маурицио Сари, како и назначувањето на Андреа Пирло кој ќе го води тимот во ...
| | веќе видена | слични

Новото раководство на Рома најавува коренити промени во клубот, а лесно може да се случи „волчицата“ да го почне пазарењето со ангажман на првиот оперативец на ...
| | веќе видена | слични

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, деновиве одржува состаноци со раководството на италијанскиот клуб, градејќи ја стратегијата за преодниот рок. Јасно е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 302 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пирло ја испрати првата порака како тренер на Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: