СДСМ мора да избере: Албански премиер или опозиција!


3 копии

Сериозен напредок е постигнат меѓу СДСМ и ДУИ во преговорите за формирање влада, а за утре е најавена лидерска средба на претседателите на двете партии, Зоран ...
| | веќе видена | слични

На повидок ли е финиш на преговорите за нова Влада меѓу СДСМ – ДУИ? Конечниот збор, според социјалдемократите, се очекува утре да го кажат Заев и Ахмети на ...
| | веќе видена | слични

Заев и Ахмети утре седнуваат на заедничка маса за финален договор за формирање на новата Влада. Информацијата денеска ја потврдија од СДСМ преку писмено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За време на викендот и денес продолжија интензивните работни средби меѓу претставниците на СДСМ и коалицијата „Можеме” и ДУИ со цел креирање коалициски договор ...
| | веќе видена | слични

Има сериозен напредок по однос на речиси сите прашања кои водат до договор за влада- оваа иста реченица пратена во соопштенијата на СДСМ и на ДУИ како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 132 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 177 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 275 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ мора да избере: Албански премиер или опозиција!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: