Агенциите и Министерство за економија поделени, може ли ваучерот од агенциите да се искористи во земјава

Може ли ваучерите од пропаднатите уплатени аранжмани да се користат и во Македонија? Министерството за економија и туристичките агенции со различни одговори по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компаниите за автобуски превоз АМЕРИТ и Транспорт ЛЕГИС ја поздравија одлуката на Владата да го прифати нивното барање за измените во протоколите за вршење ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
7 копии

На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата ги прифатила измените во протоколите за вршење меѓуградски и меѓународен превоз на патници, со што наместо ...
| | веќе видена | слични

На денешната 80-та владина седница, на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата ги прифати измените во протоколите за вршење меѓуградски и меѓународен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Автобусите во меѓуградскиот и меѓународниот сообраќај ќе можат да возат со 75 отсто од капацитетот на превоз. Вака одлучила владата на денешната седница. Како ...
| | веќе видена | слични

На денешната 80-та седница, Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои одлуката за измена на протоколите за меѓуградски и меѓународен превоз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зголемен е процентот на исполнетост на возилата за превоз на патници до 75 отсто. На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата денеска на 80-та ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во своето гостување во емисијата 24 Анализа, Стевче Антовски член на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека актуелното покачување на цената на ...
сите 309 | | | веќе видена

Губитникот Мицкоски прави сѐ само да не го исполни ветувањето за оставка по поразот на изборите, граѓаните порачаа дека со ВМРО-ДПМНЕ напредок не е можен ...
сите 362 | | | веќе видена

Два дена по пожарот во зградата во центарот на Скопје каде е сместена и Подрачната единица на Управата за водење матични книги, скопјани не можат да ги добијат ...
сите 131 | | | веќе видена

Владата на Р.М денеска донесе неколку нови мерки, дел од нив се однесуваат на спортските настани на отворено, но и во затворен простор. На предлог на ...
сите 252 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 69 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

СДСМ преку партиските активисти Марко Бислимовски и Панче Орцев ја контролира РКЕ. Бислимовски и Орцев не работат за интересите на народот, туку за интересите ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агенциите и Министерство за економија поделени, може ли ваучерот од агенциите да се искористи во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: