Ниту две минимални плати не се доволни за преживување на четиричлено семејство

2 копии

Две минимални плати не се доволни за едно просечно семејство да го помине месецот. Минималецот изнесува околу 14.900 денари. За да преживее едно домаќинство ќе ...
| | веќе видена | слични

“Реакција на постот на госпоѓата ,,другарка” Мила, по повод патот кој ѝ го покажа Апасиев на госпоѓата министерка.Госпоѓо ,,другарке” Мила. Можеш уште 100 ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Се сретнав со родителите кои протестираа пред Владата. Заедно со министерката Шахпаска разговаравме за нивните барања кои ќе бидат разгледани на следната ...
сите 431 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 202 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 183 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ниту две минимални плати не се доволни за преживување на четиричлено семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: