Преполовен профитот на најголемата нафтена компанија во светот

Нафтениот гигант „Сауди Арамко“ забележал пад на нето-добивката од 50 проценти во првата половина на финансиската година, како одраз на погубното влијание на ...
| | веќе видена | слични

Според информациите кои беа објавени на Македонската берза , во периодот од 1.1.2020 до 30.6.2020 година, преку своето редовно оперативно работење, ТТК Банка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТУИ, најголемиот тур-оператор во светот, вели дека резервациите паднале за дури 81% меѓу јуни и почетокот на август во однос на истиот период во 2019 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот авиопревозник, Turkish Airlines прикажа загуба од 315,9 милиони долари во вториот квартал од оваа година, поради пандемијата, пренесува Daily Sabah. ...
| | веќе видена | слични

Во првата половина од годинава, НЛБ Групацијата оствари нето добивка од 73,7 милиони евра, што е за 22% помалку во однос на истиот период лани. Иако бизнисот ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Групацијата оствари нето добивка од 73,7 милиони евра во првата половина од оваа година, што е за 22 проценти помалку во однос на истиот период претходната ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка во првaта половина од 2020 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис план за 2020 година. Клучна цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 73 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

На само две недели пред почетокот на новата учебна година на први октомври повторно хаос во образованието. До училиштата не е доставена скратена програма ...
сите 232 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преполовен профитот на најголемата нафтена компанија во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: