40 степени во сенка: Oд утре се враќаат горештините


17 копии

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 17. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе ...
| | веќе видена | слични

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура до 31 степен. УВ=7. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
15 копии
2 копии

Во попладневните часови Мостар е погоден од силно невреме, а голема количина дожд и силен ветер им создадоа проблеми на жителите на градот на Неретва. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 437 | | | веќе видена

Вeлика Британија ќе ги заостри ограничувањата, ако не се почитуваат правилата, изјави британскиот министер за здравство Мeт Хенкок. Тој најави и дека Владата ...
сите 439 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

40 степени во сенка: Oд утре се враќаат горештините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: