КАТАСТРОФА ОД ЕПСКИ РАЗМЕР: 43 метарски кратер остана во Бејрут (ВИДЕО)


Делови од градот беа целосно срамнети со земја, а до 300 илјади жители останаа без своите домови. Во силната експлозијата која минатата недела одекна во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На интернет се појавија нови снимки од надзорни камери кои ја регистрирале разорната експлозија во Бејрут. На снимката се гледа моментот на експлозијата и ...
| | веќе видена | слични

Шеесетина луѓе се’ уште се водат за исчезнати по силната експлозија на амониум нитрат која пред една недела го потресе Бејрут. Инспекторите кои го пребаруваат ...
| | веќе видена | слични

Низ светот се зголемија грижите за безбедноста на складирањето на амониум нитрат по експлозијата во Бејрут, Либан. Хемикалијата се користи како ѓубриво или во ...
| | веќе видена | слични

Постојат строги прописи за тоа каде амониум нитратот може да се чува и колку долго. По страшната експлозија во Бејрут, предизвикана од амониум нитрат, ширум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 60 лица се наведени како исчезнати по моќната експлозија на амониум нитрат што го потресе Бејрут пред една недела, а истражувачите што го пребаруваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова им дава надеж на членовите на исчезнатите лица. Околу 60 луѓе исчезнале по силната експлозија на амониум нитрат која пред една недела го потресла Бејрут, а ...
| | веќе видена | слични

Владата на Ирак нареди итен преглед на опасните материјали во пристаништата и аеродромите и откри дека амониум нитрат е складиран на меѓународниот аеродром во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата Бизнис поенти на телевизија Алфа, порача дека опозицијата е конструктивна, повикувајќи ...
сите 284 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата 24 Анализа, Стевче Антовски член на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека актуелното покачување на цената на ...
сите 272 | | | веќе видена

Парламентарните партии до претседателот на Собранието испратиле дописи за формирање пратенички групи. Во Собранието се формирани четири пратенички групи, по ...
сите 323 | | | веќе видена

Во периодот од 7 до 13 септември 2020 година, тестирани се вкупно 8.353 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање за присуство на ...
сите 478 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 122 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО – ДПМНЕ денеска ќе организира протестен собир, како што најави, за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев. Најавено е ...
сите 45 | | | веќе видена

Мајките кои се на породилно отсуство в четврток ќе протестираат пред владата откако вчера беше одлучено од 23 месецов да се вратат на работа места родителите ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАТАСТРОФА ОД ЕПСКИ РАЗМЕР: 43 метарски кратер остана во Бејрут (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: