(фото) Невреме го зафати Скопје


17 копии

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 17. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе ...
| | веќе видена | слични

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура до 31 степен. УВ=7. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
15 копии
2 копии

Во попладневните часови Мостар е погоден од силно невреме, а голема количина дожд и силен ветер им создадоа проблеми на жителите на градот на Неретва. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 320 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 276 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(фото) Невреме го зафати Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: