Колку заразени со коронавирус има во секој град и КОИ СЕ НАЈКРИТИЧНИ (ДЕТАЛИ)


Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица, е билансот што го регистрира вчера Министерството за здравство. Според податоците, по Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 12739, бројката на оздравени пациенти е 9174, на починати е 544, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За евентуални ограничувања за влез на патниците од Хрватска во Словенија поради зголемениот број случаи на „увоз“ на коронавирус, Владата ќе донесе одлука в ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Втората по број на жители австралијанска држава, Викторија регистрираше 25 смртни случаи од Ковид-419 во изминатото деноноќие и 282 новозаболени лица. Еден ден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 344 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 220 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку заразени со коронавирус има во секој град и КОИ СЕ НАЈКРИТИЧНИ (ДЕТАЛИ)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: