ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, ФИРМИТЕ НА ЗАЕВ НИЖАТ ПРОФИТИ


Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Институциите во државава се целосно нефункционални, бидејќи прв и единствен интерес на Зоран Заев и на неговите најблиски соработници е личното богатење, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Пропаѓањето на Еуростандард банка е поради скриени бизнис интереси на одредени структури. 2. Приватна струмичка агенција за ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека е се појасно дека зад пропаѓањето на Еуростандард банка стојат скриени бизнис нинтереси на одредени структури. Факти кои го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на изминатите денови обзнанивме сериозни сомнежи во јавноста, како семејството Заеви и СДСМ делат профит со приватна агенција за обезбедување од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приватна агенција за обезбедување од Струмица земала тендери во висина од над 21 милион евра за само 2 години, каде што отворено се сомневаме дека профитот го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција постави неколку прашања, на коишто, како што велат, очекуваат одговор и од СДСМ и од надлежните институции за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска го продолжува серијалот на протести, а овој пат же изрази незадоволство, како што велат од таму, против сите неправди. Маршот ќе започне од ...
сите 151 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 111 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција изјави дека иако во моментов вкупниот капацитет на болниците е во сосема добра ...
сите 155 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека Гоце Делчев е македонски револуционер, одговарајќи на новинарско прашање за негов став дали Делчев е Бугарин или Македонец, на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, ФИРМИТЕ НА ЗАЕВ НИЖАТ ПРОФИТИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: