8 иновативни идеи за унапредување на високото образование

Бидете фини и љубезни со сите. Добрата комуникација и соработка со луѓето е клучна во ИТ-индустријата. Техничкото знаење е важно, но мора да знаете да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зголемениот проток на информациите, брзото застарување на знаењето, исто како и акцелерацијата на модерните општества поставија високи очекувања од ...
| | веќе видена | слични

Основната цел на агроекономистите е да ја зголемат профитабилноста во земјоделството и да насочат кон ефикасно користење на ресурсите. Во рамките на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Универзитетот на Југоисточна Европа интересот на студентите да се запишат во студиски програми е доста задоволителен, велат од Студентската служба. Интерес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 110 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 88 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

8 иновативни идеи за унапредување на високото образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: