ТАРАВАРИ ГО КАЖА УСЛОВОТ - во влада со ДУИ ако Зибери е премиер


2 копии

По утврдувањето на коалициските принципи и определби на евентуалната идна заедничка влада, СДСМ и ДУИ вчера работеа на усогласување на победничките изборни ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ се обврзале да предложат чесни, одговорни и способни кадри за нов четиригодишен мандат на новата влада, соопштија од СДСМ. - Двете партии се обврзаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и ДУИ имаат напредок во преговирте за распредлабата на ресорите во идниот владин кабинет. Како што соопштуваат од СДСМ, консултациите на ниво на гернални ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Коалицијата Алијанса за Албанците/Алтернатива ќе поддржи предлог за премир Албанец само доколку тој има четиригодишен мандат, Арбен Таравари за телвизијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската унија за интеграција (ДУИ) повторно во неделата ги обвини опозициските партии на Албанците во Македонија дека, според објавата за медиумите, им ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ постигнале напредок и начелно се согласиле за ресорите во идната коалиција. Ова се наведува во партиското соопштение на СДСМ кое преку СМС порака, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со четвртиот сет мерки се обезбедени 470 милиони евра, пари кои како директна помош и поддршка ќе завршат кај граѓаните и компаниите- велат Социјалдемократите. ...
сите 277 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 47 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска телефонски разговараа за повеќе области на соработка меѓу ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган рече дека со нападот врз Азербејџан, Ерменија уште еднаш покажа дека претставува најголема закана за ...
сите 143 | | | веќе видена

Рано изутринава, околу еден часот по полноќ, во Полициската станица Неготино било пријавено дека во село Пепелиште, неготинско, бил нарушен јавниот ред и мир. ...
сите 287 | | | веќе видена

„Како најголем производител на вакцини во светот, сакам денес да ѝ дадам уште едно ветување на глобалната заедница“, рече индискиот премиер Моди во претходно ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАРАВАРИ ГО КАЖА УСЛОВОТ - во влада со ДУИ ако Зибери е премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: