Само ако Зибери е премиер, Алијанса за Албанците би влегла во владата со ДУИ, вели Таравари


Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Коалицијата Алијанса за Албанците/Алтернатива ќе поддржи предлог за премир Албанец само доколку тој има четиригодишен мандат, Арбен Таравари за телвизијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и ДУИ постигнале напредок и начелно се согласиле за ресорите во идната коалиција. Ова се наведува во партиското соопштение на СДСМ кое преку СМС порака, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

И денеска продолжуваат конструктивните работни средби меѓу СДСМ и Коалиција “Можеме” и ДУИ, на ниво на генерални секретари, со цел обезбедување стабилна Влада ...
| | веќе видена | слични

СДСМ според демантот вели „не“ а ДУИ бара да кажат „да“ на барањето на  за премиер Албанец. Ако за „социјалдемократите“ се уште не е прифатлива ваквата опција, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 555 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 94 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 233 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само ако Зибери е премиер, Алијанса за Албанците би влегла во владата со ДУИ, вели Таравари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: