Во Херцег Нови дури 92 проценти помалку туристи од минатата година

2 копии

Во Херцег Нови престојуваат околу 3.300 туристи, што е за 92 проценти помалку во однос на истиот период лани. Според податоците на Туристичката организација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Се сретнав со родителите кои протестираа пред Владата. Заедно со министерката Шахпаска разговаравме за нивните барања кои ќе бидат разгледани на следната ...
сите 432 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се регистрирани 82 нови случаи на коронавирус од 6.877 тестирани во Србија, а две лица починаа, објави Кризниот штаб.Во болниците има 320 ...
сите 701 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 181 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Планираната инвестиција на ТАВ Македонија, за изградба на аеродром во Штип, нема да се реализира, а средствата ќе бидат пренасочени за животната средина, ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Херцег Нови дури 92 проценти помалку туристи од минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: