Расте бројот на новозаразени во Дебар, денеска нови шест случаи

5 копии
2 копии

Во последното деноноќие во Дебар се регистрирани два нови случаи со Ковид-19, со што во последните осум има 15 нови случаи. Со новодијагностицираните вкупната ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
3 копии

Во изминатото деноноќие во Албанија се дијагностицирани 154 нови случаи на коронавирус, што е највисока бројка во едно деноноќие досега.Од новозаразените, 84 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите денови во Албанија бројот на новозаразени со Ковид-19 е во постојан раст, но се прават и повеќе тестови споредено со претходно. Во изминатите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на новозаразени во Дебар, денеска нови шест случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: