ДРАМА ВО БЕЈРУТ - демонстранти упаднаа во МНР, убиен полицаец


2 копии
3 копии

Шокантни снимки десеттина дена по експлозиите во Бејрут ги покажуваат ужасните последици во градот.Експлозиите кои го уништиле пристанишниот дел на Бејрут на ...
| | веќе видена | слични

Пресудата од страна на специјалниот трибунал на ООН за убиството во 2005 година, ќе биде изречена во време кога земјата се соочува со улични протести по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американскиот државен потсекретар за политички прашања Дејвид Хејл објави денеска дека тим од истражители на ФБИ ќе пристигнат во Либан овој викенд за да ...
| | веќе видена | слични

„Ние мора да се осигураме дека е спроведена транспарентна, сеопфатна и кредибилна истрага“, изјави американскиот државен секретар за политички прашања Дејвид ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од една недела од експлозијата на пристаништето во Бејрут, размерите на несреќата стануваат се поочигледни. Според податоците на Високата комисија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од една недела по експлозијата во пристаништето во Бејрут, обемот на несреќата станува се по очигледен. Според Високата комисија за помош, експлозијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 306 | | | веќе видена

Во Владата влезе како советник на премиерот, но во овој мандат доби многу повисока позиција – тој му е заменик на премиерот и задолжен за координација на сите ...
сите 224 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 98 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРАМА ВО БЕЈРУТ - демонстранти упаднаа во МНР, убиен полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: