Викенд партиски преговори, никој не открива детали, сите работат на формирање Влада


Се водат преговори за нова влада ама не се открива за нивниот напредок. Речиси секојдневно политичките партии информираат за меѓусебни средби за кои единствено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската унија за интеграција (ДУИ) повторно во неделата ги обвини опозициските партии на Албанците во Македонија дека, според објавата за медиумите, им ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ постигнале напредок и начелно се согласиле за ресорите во идната коалиција. Ова се наведува во партиското соопштение на СДСМ кое преку СМС порака, ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција се уште им се лути на лидерите на албанските парламентарни партии што не дојдоа на средбата која ја закажа претседателот Али ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И денеска продолжуваат конструктивните работни средби меѓу СДСМ и Коалиција “Можеме” и ДУИ, на ниво на генерални секретари, со цел обезбедување стабилна Влада ...
| | веќе видена | слични

СДСМ според демантот вели „не“ а ДУИ бара да кажат „да“ на барањето на  за премиер Албанец. Ако за „социјалдемократите“ се уште не е прифатлива ваквата опција, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 673 | | | веќе видена

Откако вчера Врховниот суд ги потврди пресудите на Апелациониот суд и ги одби жалбите за осудените Никола Груевски, Ѓоко Поповски и Гордана Јанкулоска во ...
сите 114 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 212 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викенд партиски преговори, никој не открива детали, сите работат на формирање Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: