Преговори за нова влада - кој прв до парламентарно мнозинство


8 копии

И денеска продолжуваат конструктивните работни средби меѓу СДСМ и Коалиција “Можеме” и ДУИ, на ниво на генерални секретари, со цел обезбедување стабилна Влада ...
| | веќе видена | слични

СДСМ според демантот вели „не“ а ДУИ бара да кажат „да“ на барањето на  за премиер Албанец. Ако за „социјалдемократите“ се уште не е прифатлива ваквата опција, ...
| | веќе видена | слични

ДУИ нема пуштено никакво официјално соопштение за средбата која завчера се оддржа помеѓу претседателот на партијата Али Ахмети и новоизбраните пратеници.Како ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Генерални секретари на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и Демократската унија за интеграција викендов ги продолжуваат интензивните консултации и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералните секретари на СДСМ и на ДУИ викендов ги продолжуваат интензивните консултации и работа за постигнување на коалициски договор за формирање на нова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тече и вториот ден од добивањето на мандатот на Зоран Заев од страна на претседателот Пендаровски за да направи влада. Преговорите со стариот коалициски ...
| | веќе видена | слични

Двете партии информираа  дека по утврдувањето на коалициските принципи и определби, преговарачките екипи работат на хармонизација на изборните програми на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 183 | | | веќе видена

Делчев е македонски револуционер, но дали ова е рецепт од кабинетите на Пендаровски и Заев кој ќе биде прифатлив за Бугарија и ќе ги отвори преговорите со ...
сите 401 | | | веќе видена

Повторно лажни вести од белиот дворец, но има време, уште 4 години опозиција можеби ВМРО-ДПМНЕ ќе ја научи лекцијата од граѓаните Единствената партија која ...
сите 62 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговори за нова влада - кој прв до парламентарно мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: