СУДИИ ДРЖЕТЕ СЕ: Ќе има темелна ревизија на 5 отсто од сите судски пресуди по случаен избор


Настрана од партиските препукувања за тоа кој ќе формира влада, една интересна најава во денешното партиско соопштение на СДСМ, може да вознемири многу судии. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Генерални секретари на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и Демократската унија за интеграција викендов ги продолжуваат интензивните консултации и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералните секретари на СДСМ и на ДУИ викендов ги продолжуваат интензивните консултации и работа за постигнување на коалициски договор за формирање на нова ...
| | веќе видена | слични

Тече и вториот ден од добивањето на мандатот на Зоран Заев од страна на претседателот Пендаровски за да направи влада. Преговорите со стариот коалициски ...
| | веќе видена | слични

Двете партии информираа  дека по утврдувањето на коалициските принципи и определби, преговарачките екипи работат на хармонизација на изборните програми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТВ21 објави дека бизнисмен-етнички Албанец организирал средба помеѓу лидерите на СДСМ и ДУИ – Зоран Заев и Али Ахмети, во обид да се расчистат последните ...
| | веќе видена | слични

Преговорите на старите коалициски партнери СДСМ и ДУИ очигледно не одат како што посакува Зоран Заев. Математиката покажува дека влада без ДУИ е невозможна, па ...
| | веќе видена | слични

Потенцијалните коалициони партнери и во идната влада, СДСМ и ДУИ, не даваат никакви информации за тоа дали постигнале заеднички договор за идниот премиер, иако ...
| | веќе видена | слични

Жежок политички викенд за формирање владино мнозинство. Љупчо Николовски и Артан Груби добија задача да ги пеглаат разликите од последната средба на лидерите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 554 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 212 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СУДИИ ДРЖЕТЕ СЕ: Ќе има темелна ревизија на 5 отсто од сите судски пресуди по случаен избор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: