„Goldman Sachs“ ја намали својата квартална добивка за 85%, како резултат на трошоците од „1MDB“

„Goldman Sachs“ ги зголеми своите резерви за уште 2,01 милијарди долари, откако постигна договор со малезиските власти во врска со истрагите за улогата на ...
| | веќе видена | слични

Турскиот авиопревозник „Туркиш ерлајнс“ објави нето загуба од 2,23 милијарди турски лири (315,9 милиони американски долари) во вториот квартал во кој ...
| | веќе видена | слични

Во периодот март-јуни 2020 година, македонската економија се одвиваше во услови на прогласена вонредна состојба. Причината е појавата на епидемијата КОВИД-19 ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 1.1.2020 до 30.6.2020 година ТТК Банка АД Скопје дејствуваше во насока на остварување на своите приоритетни цели и задачи дефинирани во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

За Славчо Јорданов, сопственик на приватна фабрика за прехранбена индустрија во Неготино, олеснувањата од четвртиот пакет економски мерки, неговиот бизнис ќе ...
сите 360 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Уште еден нов случај на ковид е потврден во градинката „Коца Василева“ во Битола, каде на вирусот е позитивна воспитувачка, поради што во целата група во која ...
сите 191 | | | веќе видена

Истрагата со насилството врз Ромите во Битола е во тек и се уште е рано да се каже нејзиниот исход. Ова го истакна министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Goldman Sachs“ ја намали својата квартална добивка за 85%, како резултат на трошоците од „1MDB“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: