Домаќинствата од ЕУ штедат повеќе од кога и да било (ИНФОГРАФИК)

Сајтот Porn Hub ја објави својата статистика за посети Веб-страницата за возрасни Porn Hub ги објави своите резултати од посети во текот на 2019 година, а во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонците доцна се осамостојуваат. Младите во Шведска стануваат независни на 18, а во Македонија со над 30 години. Младите во Македонија и во скоро сите ...
| | веќе видена | слични

Според статистичките податоци кои ги објави Евростат, младите во Македонија и во речиси сите земји во регионот го напуштаат домот на своите родители после ...
| | веќе видена | слични

Македонците, во просек, го напуштаат домот на своите родители на 31,8 години, покажуваат најновите податоци на Еуростат. На европско ниво, генералниот просек ...
| | веќе видена | слични

Еден Македонец, во просек, го напушта домот на своите родители на 31,8 години, покажуваат податоците на Eurostat. Постојат земји членки во ЕУ во коишто младите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од јануари до јули 2020 година, Босна и Херцеговина извезе вкупно стоки во вредност од пет милијарди и 96 милиони конвертибилни марки (КМ), што е за една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 673 | | | веќе видена

Откако вчера Врховниот суд ги потврди пресудите на Апелациониот суд и ги одби жалбите за осудените Никола Груевски, Ѓоко Поповски и Гордана Јанкулоска во ...
сите 114 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 212 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домаќинствата од ЕУ штедат повеќе од кога и да било (ИНФОГРАФИК)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: