Возач удрил во велосипедист и избегал

На 16.08.2020 година во 01,40 часот, на регионалниот пат Охрид - Св.Наум, на крстосницата за комплексот „Инекс“, се случи сообраќајна незгода помеѓу патничките ...
| | веќе видена | слични

На регионалниот пат Охрид – Св. Наум, на крстосницата за комплексот „Инекс“, синоќа околу 01.40 часот по полноќ се случила сообраќајна незгода во која едно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Едно лице го загуби животот, пет се потешко повредени во сообраќајна несреќа што рано изутринава се случи на маистралниот пат Охрид – Свети Наум, кај клучката ...
| | веќе видена | слични

До несреќата што се случила во 1:40 часот изутринава дошло при судар на три возила – „Цитроен Ц3" со битолски, „Волксваген Голф" со охридски и „Волксваген ...
| | веќе видена | слични

Турист загина во сообраќајна несреќа во Охрид синоќа час и пол по полноќ на патот кон Св.Наум, на крстосницата за комплексот „Инекс“, додека го возел своето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 188 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Професори и научници од САД, Велика Британија и други земји го номинираа рускиот опозиционер Алексеј Навални за Нобелова награда за мир, објави денеска Сергеј ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возач удрил во велосипедист и избегал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: