Ние мака мачиме, таа ужива! Свекрва ми има 43 години, пеколно е


4 копии

Некогашна ескорт дама Sem X, ги споделила своите искуства во списанието „Body and Soul“. Нејзините клиенти неретко биле мажи во врска, вереници или пак ...
| | веќе видена | слични

Сите ние се претвораме во врвни режисери пред да одиме на првиот состанок. Вртиме неверојатни сценарија во нашите глави за кои и Вуди Ален би бил ...
| | веќе видена | слични

Таткото од „кошмарот“ наскоро треба да седне на обвинителна клупа на Општинскиот суд за две кривични дела. Адвокатот го товари за наметливо однесување, лажни ...
| | веќе видена | слични

Ивица Дачиќ беше гостин на утринската програма на ТВ Прва, во која беше и пејачката Тања Савиќ, која претстави нови детали за нејзината врска со сопругот Душан ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Ана Бекута го роди својот син Игор Полиќ на само 17 години и мораше да го остави во дом за деца без родители, за што зборуваше во неколку наврати. ...
| | веќе видена | слични

Фрида Кало беше и останува една од најважните и најчудните жени на 20 век. Таа истовремено беше прекрасна и егзотична, самоуверена, силна, но исто така и мека, ...
| | веќе видена | слични

Оскаровката Хали Бери е родена на 14 август 1966 година во Кливленд. Нејзиното рано детство беше обележано со тешка семејна состојба. Мајката на Џудит беше во ...
| | веќе видена | слични

Тања Савиќ преживува низ вистинска драма откако пријави дека сопругот на Душан Јованчевиќ и ги кирнапиралдецата. Иако нејзиниот брак не функционира како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Нов извештај на ЕУ. Стари чекалници на Западен Балкан. Од Скопје и Тетово ќе зависи идното парламентарно мнозинство. Паѓа довербата кон СДСМ, но ДУИ со ...
сите 169 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
сите 157 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ние мака мачиме, таа ужива! Свекрва ми има 43 години, пеколно е

Од:
До кого (е-маил):
Порака: