155 нови случаи на COVID-19, 6 новозаболени лица во Охрид, 3 во Струга


2 копии

Грчките власти денеска потврдија 230 нови случаи на коронавирус, од кои 27 меѓу луѓето кои влегле во земјата. Има уште три смртни случаи од петок, објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
6 копии
2 копии

Во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговата министерка за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска не знаат ништо друго освен да ги лажат граѓаните. Заев и Шахпаска со ...
сите 363 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 370 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

155 нови случаи на COVID-19, 6 новозаболени лица во Охрид, 3 во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: