Интерпол му помага на Либан во истрагата за експлозијата, испраќа експерти


Интерпол ќе испрати тим експерти во Бејрут за да им помогне на либанските власти во истрагата за катастрофалната експлозија во пристаништето. – На барање на ...
| | веќе видена | слични

Поранешната ѕвезда на филмови за возрасни Миа Калифа неодамна донираше 100.000 американски долари на Либанскиот Црвен крст, а сега ги стави на аукција своите ...
| | веќе видена | слични

Експлозијата оштети шест болници и повеќе од 20 клиники во деловите од Бејрут кои беа најтешко погодени , наведоа Обединетите нации во денеска објавениот ...
| | веќе видена | слични

Една од најпознатите бивши порно актерки, Миа Калифа на аукција ги постави своите очила кои ги носеше во филмовите за возрасни. Миа сака да собере пари за да ...
| | веќе видена | слични

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
| | веќе видена | слични

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната порно sвезда Миа Калифа донираше 100.000 американски долари на либанскиот Црвен крст и веќе собира уште 100 000 долари, беше објавено на страницата ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда на Либан, Мари-Клод Најм даде оставка и стана третиот министер што го напушта кабинетот по минатонеделната масивна експлозија во Бејрут. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата ќе ги разгледа барањата на родителите кои предлагаат времено продолжување на породилното отсуство за месец или два и ќе одговори во најкус можен рок. ...
сите 301 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 159 | | | веќе видена

Ќе добие ли Македонија ново вето во ЕУ, овој пат од Бугарија? Во Брисел се кршат копја околу усвојувањето на преговарачката рамка - Германија и Франција на ...
сите 292 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска уверува дека студентите и средношколците навреме ќе бидат сместени во студенските и средношколските домови. ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интерпол му помага на Либан во истрагата за експлозијата, испраќа експерти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: