Време: Нестабилно со дожд и до 30 степени


Невреме придружено со врнежи од град предизвика мала штета на дел од градинарските културни во неколку делчевски села. Жители на селото Град, јавуваат за штета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во попладневните часови Мостар е погоден од силно невреме, а голема количина дожд и силен ветер им создадоа проблеми на жителите на градот на Неретва. Според ...
| | веќе видена | слични
9 копии
10 копии

Во саботата и недела времето ќе биде особено нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Охрид, 15. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно. Од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на ...
| | веќе видена | слични

За време на овој викенд нашата територија ќе биде зафатена од нова влажна и нестабилна воздушна маса, која особено во попладневните и во вечерните часови на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 317 | | | веќе видена

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Децата да се вратат во училиштата и наставата да започне со физичко присуство на учениците, ова е ставот на дел од родителите што ги анкетираше ТВ 24, по ...
сите 383 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Нестабилно со дожд и до 30 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: