Челичната Лаура Ковеси: Заведе ред во Романија и покрај заканите и притисоците, а сега има моќ да ги гони европските лидери


Лаура Кодрута Ковеси со години се бореше против корумпираните функционери во Романија. Таа како директорка на агенцијата за борба против корупцијата ги гонеше ...
| | веќе видена | слични

Гласините околу тоа дали Доналд Трамп ќе го помилува Едвард Сноуден – откако американскиот претседател рече дека свиркачот кој изнесе доверливи информации во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бившиот адвокат и близок соработник на Доналд Трамп, Мајкл Коен (53) објави исечоци од својата книга за Трамп во која открива некои прилично скандалозни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мајкл Коен, поранешен личен адвокат на претседателот Доналд Трамп, најави книга за неговите врски со Трамп како ригиден бизнисмен во градежништвото, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Двајцата со маски поради коронакризата, тие се обратија од средно училиште во градот Вилмингтон, каде живее Бајден Претпоставената демократска номинација за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Кога демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден за своја потенцијална потпретседателка ја избра Камала Харид, сенаторка од Калифорнија и учесничка во ...
| | веќе видена | слични

Таа имаше силен почеток, но, на крај ја напушти трката со речиси нула поддршка, напиша претседателот на Твитер Претседателот на САД Доналд Трамп рече дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Покрај другите изненадувања на кои јавноста сведочење вчера по Седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, една интересна нова личност влегува во еден од ...
сите 107 | | | веќе видена

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 154 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска во неговиот кабинет ја прими Мајлинда Брегу, генерална секретарка на Советот за регионална соработка.На ...
сите 461 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 117 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Бројот на нови инфекции со коронавирус во светот се зголемил за речиси два милионa во неделата од 14 до 20 септември, соопшти Светската здравствена ...
сите 525 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Челичната Лаура Ковеси: Заведе ред во Романија и покрај заканите и притисоците, а сега има моќ да ги гони европските лидери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: