Нови 155 случаи со Ковид-19, двајца починати, оздравени 127 пациенти


16 копии
2 копии

Во последното деноноќие во Дебар се регистрирани два нови случаи со Ковид-19, со што во последните осум има 15 нови случаи. Со новодијагностицираните вкупната ...
| | веќе видена | слични

Денеска двајца новозаразени, 11 лица оздравени, според податоците од Министерството за здравство со коронавирус во Кичево. Со што вкупниот број на заразени со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на ...
| | веќе видена | слични

По последните 24 часа од направени 2.006 тестирања, регистрирани се 141 нови случаи на зараза со новиот коронавирус, а последното деноноќие починале уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 155 случаи со Ковид-19, двајца починати, оздравени 127 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: