Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов


ТВ21 објави дека бизнисмен-етнички Албанец организирал средба помеѓу лидерите на СДСМ и ДУИ - Зоран Заев и Али Ахмети, во обид да се расчистат последните ...
| | веќе видена | слични

Потенцијалните коалициони партнери и во идната влада, СДСМ и ДУИ, не даваат никакви информации за тоа дали постигнале заеднички договор за идниот премиер, иако ...
| | веќе видена | слични

Жежок политички викенд за формирање владино мнозинство. Љупчо Николовски и Артан Груби добија задача да ги пеглаат разликите од последната средба на лидерите ...
| | веќе видена | слични

Почнува распределбата на ресори и кадровски решенија меѓу коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ и ДУИ. Преговорите за овие прашања почнуваат денеска на ниво ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжуваат интензивните консултации и работата на ниво на генерални секретари викендот за коалициски договор меѓу СДСМ и ДУИ. Како што информираат од СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес конференција изјави дека партијата размислува да поднесе уставна иницијатива во однос на врачувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести денеска се очекува да даде препорака до Владата за дозвола за дневен престој на деца кои нема кој да ги чува по завршување на ...
сите 515 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 146 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 254 | | | веќе видена

Перспективите и понатамошниот развој на Општина Тетово и поддршката од централната власт за проектите на општината, беа тема на разговор на денешната средба ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: