Се трага по исчезнато лице во велешко, однесено од надојдена вода кон Вардар

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потрагата по исчезнатиот Спасе Димовски од Велес продолжува. Пред неколку дена, на 6 август во селото Белештевица, велешко, во место викано „Лавчани“ 51- ...
| | веќе видена | слични

Жителите на велешката приградска населба Превалец ги пребројуваат штетите од невремето во саботата попладне. Дел од земјоделците се жалат дека родот кој го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Општина Велес Аце Коцевски денеска на прес-конференција ја повика компанијата ЕВН како општествено одговорна компанија да помогне во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мостот во Населбата Превалец, на регионалниот пат Велес-Чашка кој по саботното невреме од порои на дожд е затрупан со гранки и друг смет, поради неможноста да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту по три и пол дена не е пронајден исчезнатиот Спасе Димовски (51) од Велес. Него и денес блиските, роднините и пријателите го бараа во тешко достапниот ...
| | веќе видена | слични

Во големото невреме што го зафати Велес вчера вечер најтешко беше погодена населбата Превалец, при што жителите се соочиле со големи води кои ненадојно надошле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција изјави дека иако во моментов вкупниот капацитет на болниците е во сосема добра ...
сите 198 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 49 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се трага по исчезнато лице во велешко, однесено од надојдена вода кон Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: