155 нови случаи на КОВИД-19


7 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, ...
| | веќе видена | слични

Денеска двајца новозаразени, 11 лица оздравени, според податоците од Министерството за здравство со коронавирус во Кичево. Со што вкупниот број на заразени со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 552 | | | веќе видена

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 138 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 211 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

155 нови случаи на КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: