Момче пронајдено обесено на кејот на Вардар

2 копии
4 копии

И во денешниот билтен на МВР се регистрирани два напада од улични кучиња, во кои се искасани девојче од Пробиштип и жена во Скопје. Вчера околу 14 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Свадби, сунети, родендени, но и „дожд“ од куршуми над скопски Бутел. Имено неколку дена наназад од скопските населби Чаир и Бутел се слушаат рафални истрели од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 203 | | | веќе видена

Воведувањето на евтината тарифа на струјата го компензира ова зголемување на струјата. Вака некако премиерот Зоран Заев се обидува да објасни зошто ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 207 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 205 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момче пронајдено обесено на кејот на Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: