Кој ќе формира влада?


4 копии

Напуштањето на Заедничката тркалезна маса од страна на албанските парламентарни партии и стоењето во ходниците на седиштата на македонските партии од страна на ...
| | веќе видена | слични

Потенцијалните коалициони партнери и во идната влада, СДСМ и ДУИ, не даваат никакви информации за тоа дали постигнале заеднички договор за идниот премиер, иако ...
| | веќе видена | слични

Жежок политички викенд за формирање владино мнозинство. Љупчо Николовски и Артан Груби добија задача да ги пеглаат разликите од последната средба на лидерите ...
| | веќе видена | слични

Почнува распределбата на ресори и кадровски решенија меѓу коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ и ДУИ. Преговорите за овие прашања почнуваат денеска на ниво ...
| | веќе видена | слични

Напуштањето на заедничката тркалезна маса од страна на албанските парламентарни партии и нивното стоење по ходниците на седиштата на македонските партии е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Напуштањето на Заедничката тркалезна маса на албанските парламентарни партии и посетите на штабовите на македонските партии, од страна на партиите кои ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжуваат интензивните консултации и работата на ниво на генерални секретари викендот за коалициски договор меѓу СДСМ и ДУИ. Како што информираат од СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе формира влада?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: