ВМРО-ДПМНЕ: Енергетиката не страда од непогоди, туку од неспособноста на СДСМ


Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Багерските единици СРс 630/1 и СРс 323 за ископ на јаглен во рудникот Суводол се повторно ставени во функција. Ископот продолжува согласно предвидениот план за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ преку реакција ја обвини СДСМ за состојбите во РЕК Битола. „За тоа колку е способен Ковачевски за да ги санира штетите од поплавите во РЕК Битола за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За тоа колку е способен Ковачевски за да ги санира штетите од поплавите во РЕК Битола за ископ и транспорт на јаглен говори фактот што сѐ уште нема набавка за ...
| | веќе видена | слични

Директорот на АД ЕСМ, Васко Ковачевски денеска реагираше на последните прес-конференции и соопштенија од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Вработените во рудниците ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ се грижи само за личниот профит, додека државниот имот тоне. Граѓаните плаќаат поскапа струја затоа што СДСМ е расипничка влада. Надвор од употреба е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се санираат состојбите во рудниците во РЕК Битола по елементарната непогода и поплавите кои се случија на откопните полиња за јаглен предизвикани од обилните ...
| | веќе видена | слични

Во рудниците на РЕК Битола се вложуваат натчовечки напори за да се санира настаната состојба со поплавите на откопните јагленови полиња предизвикани од ...
| | веќе видена | слични

Во РЕК Битола денеска се одржа состанок на членовите на Управниот одбор на АД ЕСМ и на раководството на комбинатот на кој се донесе Акционен план за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Енергетиката не страда од непогоди, туку од неспособноста на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: