КОВИД - 19: Нови 155 заразени и двајца починати


3 копии
6 копии
2 копии
2 копии

Во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на ...
| | веќе видена | слични

По последните 24 часа од направени 2.006 тестирања, регистрирани се 141 нови случаи на зараза со новиот коронавирус, а последното деноноќие починале уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 379 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД - 19: Нови 155 заразени и двајца починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: