Бесплатно подигање на остатоци од берба - Не ги палете!

5 копии
4 копии

Град Скопје ги повикува граѓаните да ја искористат поволноста за бесплатно собирање на остатоците од бербата, со што ќе се придонесе за спречување на палење на ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје е прва единица на локална самоуправа која спроведува кампања за елиминирање на палењето на нивите и стрништата, за да се намали загаденоста на ...
| | веќе видена | слични

 Оттаму посочуваат дека заинтересираните граѓани може да се јават на телефонскиот број 071 395 395 и да договорат бесплатно подигање на органскиот отпад. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ преку партиските активисти Марко Бислимовски и Панче Орцев ја контролира РКЕ. Бислимовски и Орцев не работат за интересите на народот, туку за интересите ...
сите 314 | | | веќе видена

Првата детска амбасада во светот Меѓаши апелира до Владата да ги преиспита одлуките поврзани со враќањето на работа на родителите на деца до 10 годишна возраст ...
сите 405 | | | веќе видена

Сè уште не е закажана седница на Собранието на која пратениците треба да ги потврдат петте одлуки за прогласување вонредна состојба на претседателот Стево ...
сите 245 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вкупно 36 нови администртивци ќе се вработат во Министерството за финансии. Огласот е веќе објавен, а се бараат работници на повеќе позиции. Дел од работните ...
сите 118 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Околу 160 работници од фабриката за производство на предиво и волница „Тетекс Јарн Лимитед“ се уште ги немаат добиено платите за февруари и март, по ...
сите 54 | | | веќе видена

Берлин понудил да потроши милијарда евра за изградба на два терминала за течен природен гас од САД во обид да ги одврати од воведување санкции за гасоводот ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесплатно подигање на остатоци од берба - Не ги палете!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: