Се плашат дека ќе останат без работа ако не се вратат во канцеларија

Дел од вработените во козметичкиот гигант L’Oreal во Њујорк најверојатно ќе треба да се вратат во канцеларија по неколку месеци поминати во работа од дома, ...
| | веќе видена | слични

Вооружани и маскирани мажи извршиле претрес на канцелариите на „Убер“ и рускиот технолошки гигатн „Јандекс“ во Минск. Мажите облечени во црно ги блокирале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нарушениот баланс помеѓу извршувањето на работните задачи од дома од една страна, и домашните и родителските обврски од друга, претставуваа мотив за ...
| | веќе видена | слични

За разлика од технолошките компании и добар дел од медиумите кои работата од дома ја креваат до небо, повеќето директори кои работат во различни индустрии ...
| | веќе видена | слични

Голем број менаџери во светот имаат негативен став кон ефикасноста на нивните вработените кои работат од дома. Многумина од нив секојдневно ги проверуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Фејсбук ќе им овозможи на своите вработени да работат од дома до јули 2021 година поради пандемијата на коронавирусот, соопшти портпаролката на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 301 | | | веќе видена

Пикерот Матеј Габер го постигна првиот гол за Словенија на мечот со Шведска во вистински момент, во последната секунда за драматично реми 28:28 во Каиро. ...
сите 565 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се плашат дека ќе останат без работа ако не се вратат во канцеларија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: