Цукерберг сега „тежи“ 100 милијарди долари


2 копии

Извршниот директор на „Apple“, Тим Кук влезе во клубот на милијардери, откако вредноста на акциите на технолошката компанија продолжува да ја зголемува својата ...
| | веќе видена | слични

Јахтата е долга 136 метри, опремена е како пловечки хотел, поседува 11 кабини со приватни тераси, а на неа може да се угостат 25 луѓе. Јахтата „Flying Fox“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 173 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички стандарди и професионални истраги во МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...
сите 157 | | | веќе видена

Словенечкиот претседател во Скопје „Меѓувладината конференција која претставува почеток на преговорите меѓу Северна Македонија и ЕУ да се одржи веднаш и без ...
сите 399 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Врховниот суд, Јово Вангеловски, денеска седна на обвинителна клупа во Кривичниот суд, по обвинение за злоупотреба на службената ...
сите 89 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 71 | | | веќе видена

Гоце Делчев се самоопределувал како Бугарин во целата документација којашто досега е прегледана, а професорот Драги Ѓоргиев објавувал книга за „Бугаринот Гоце ...
сите 84 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цукерберг сега „тежи“ 100 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: