Колку пиво се произведува во Европската унија? (ИНФОГРАФИК)

Сајтот Porn Hub ја објави својата статистика за посети Веб-страницата за возрасни Porn Hub ги објави своите резултати од посети во текот на 2019 година, а во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонците доцна се осамостојуваат. Младите во Шведска стануваат независни на 18, а во Македонија со над 30 години. Младите во Македонија и во скоро сите ...
| | веќе видена | слични

Според статистичките податоци кои ги објави Евростат, младите во Македонија и во речиси сите земји во регионот го напуштаат домот на своите родители после ...
| | веќе видена | слични

Македонците, во просек, го напуштаат домот на своите родители на 31,8 години, покажуваат најновите податоци на Еуростат. На европско ниво, генералниот просек ...
| | веќе видена | слични

Еден Македонец, во просек, го напушта домот на своите родители на 31,8 години, покажуваат податоците на Eurostat. Постојат земји членки во ЕУ во коишто младите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Болестите на циркулаторниот систем и ракот заедно се причина за повеќе од половина од смртните случаи во ЕУ и се движи од 52 проценти во Франција до 82 отсто ...
| | веќе видена | слични

По овие две болести, трета најчеста причина за смрт во најголем број земји од ЕУ се болестите на респираторниот систем, покажуваат податоците на Евростат. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку пиво се произведува во Европската унија? (ИНФОГРАФИК)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: