СЛАБ ИНТЕРЕС: За Шилеговите инвертори досега се пријавиле 2.249 скопјани, а има за уште 3.000

Од почетокот на отворањето на јавниот повик за субвенции за инвертери поднесени се 2.249 апликации, а остануваат средства за уште околу 3.000 барања, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вкупно 123 домашни компании продолжуваат во фазата на финална селекција во рамките на Јавниот повик за брзо прилагодување од последиците од Ковид 19 на Фондот ...
| | веќе видена | слични

Овие компании планираат инвестиции од 237 милиони денари, од кои 97 милиони денари се нивен влог, додека од ФИТР побаруваат безмалку 139 милиони денари. На ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Град Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот повик за доделување субвенции на домаќинствата и на други субјекти за чистење оџаци, како една од ...
| | веќе видена | слични

До овој момент до Град Скопје се пристигнати 99 барања за субвенции за чистење оџак. – Со оваа мерка Градот Скопје ќе надомести дел од трошоците на домаќинства ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Од почетокот на отворањето на јавниот повик за субвенции за инвертери на Град Скопје поднесени се 2.301 апликации, а остануваат средства за уште околу 2.700 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Град Скопје ги потсетува граѓаните од сите скопски општини дека е во тек јавниот повик за доделување субвенции за инвертер клима уреди за затоплување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сè уште не е закажана седница на Собранието на која пратениците треба да ги потврдат петте одлуки за прогласување вонредна состојба на претседателот Стево ...
сите 243 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Измените на законите за основно и средно образование утре ќе се најдат на пленарна седница пред пратениците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери закажа ...
сите 144 | | | веќе видена

Вкупно 36 нови администртивци ќе се вработат во Министерството за финансии. Огласот е веќе објавен, а се бараат работници на повеќе позиции. Дел од работните ...
сите 72 | | | веќе видена

Околу 160 работници од фабриката за производство на предиво и волница „Тетекс Јарн Лимитед“ се уште ги немаат добиено платите за февруари и март, по ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛАБ ИНТЕРЕС: За Шилеговите инвертори досега се пријавиле 2.249 скопјани, а има за уште 3.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: