Шекеринска нов претседател на Собранието?!

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска му го честита на својот партиски лидер од СДСМ, Зоран Заев, добиениот мандат од претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични

Честитки до Зоран за добиениот мандат за составување влада, објави денеска вицепремиерката и министерка во заминување, по повод добивањето на мандатот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски на Шеќеринска и понудил амбасадорско место во САД, но таа го одбила, дознава Алфа. Според извори во СДСМ таа се токми да биде ...
| | веќе видена | слични

Во времето кога Албанците ја бараат функцијата премиер, поточно Демократската унија на Али Ахмети, на онлајн медиумите се објавуваат вести кои може да бидат ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ако обебеди парламентарно мнозинство ќе ја предложи Радмила Шекеринска за претседател на Собранието на Македонија, со што таа ќе биде првата жена во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска нов претседател на Собранието?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: