Тетовци против поскапувањето на струјата! СЕ КРЕНАА И ВО КУМАНОВО, ДЕБАР, ГОСТИВАР...

На градскиот плоштад во Тетово голем број граѓани се собраа на протест по повикот упатен од организациски одбор на социјалните мрежи во знак на незадоволство и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Скопје вечерва се одржа протест против поскапувањето на струјата. Учесниците на протестот се собраа во Паркот на жената борец и во паркот во Чаир, од каде ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје вечерва се одржа протест против поскапувањето на струјата. Собирни места за граѓаните беа Жена парк и паркот во Чаир, од каде потоа се упатија пред ...
| | веќе видена | слични

Со транспаренти „Крвта ни ја испивте“, „Доста е“, „ Та не сме саде ние, та не сме саде тука“, граѓаните вечерва упатија пораки до власта против поскапувањето ...
| | веќе видена | слични

Попладнево во Гостивар пред објектот на ЕВН се одржа вториот протест против поскапувањето на струјата, јавува Гостивар прес-Ова се манипулации и лаги од ...
| | веќе видена | слични

Неколку илјади тетовци попладнево се собраа на кружниот тек пред градскиот плоштад за по вторпат да го изразат своето незадоволство од поскапувањето на ...
| | веќе видена | слични

Носејќи транспаренти „Доста е“, „Крвта ни ја испивте“, со марш од две локации, Паркот на жената борец и во паркот во Чаир, до пред зградата на Владата неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 437 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во врска со враќањето на дел од хронично болните лица на работа изјави дека мерките се добро проценети и анализирани пред ...
сите 69 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 425 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовци против поскапувањето на струјата! СЕ КРЕНАА И ВО КУМАНОВО, ДЕБАР, ГОСТИВАР...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: